Cruise
PS! Denne turen har gått
Se årets turer
Elvecruise Rhinen
Se årets turer
På denne turen inngår er 4-dagers cruise på Rhinen fra Strasbourg til St.Goarshausen og tilbake til Strasbourg. Vi reiser med buss til og fra Strasbourg og benytter Color Lines Oslo - Kiel tur/retur.
Dag 1, mandag 3.oktober: Værnes / Frankfurt - Strasbourg
Avreise med SAS fra Værnes kl. 10.45 til Stockholm og videre til Frankfurt kl. 16.50. Herfra blir det buss til Strasbourg for middag og overnatting.
Avreise med SAS fra Værnes kl. 10.45 til Stockholm og videre til Frankfurt kl. 16.50. Herfra blir det buss til Strasbourg for middag og overnatting.
Dag 2, tirsdag 4.oktober: Cruise Strasbourg - Mainz
Avreise med Croisi Europes skip «MS Douce France» på formiddagen. Cruiset går på Rhinen nordover mot Mainz.
Avreise med Croisi Europes skip «MS Douce France» på formiddagen. Cruiset går på Rhinen nordover mot Mainz.
Dag 3, onsdag 5.oktober: Cruise: Mainz - St.Goarshausen
Opphold i Mainz på formiddagen før turen går nedover på den flotteste strekningen av Rhinen. Vi passerer Rüdesheim og Bingen, flere borger blant store vinmarker på vei til St.Goarshausen. Her blir den tur opp på Loreleiklippen med fin utsikt utover elven. Kveldens middag blir på en gammel middelalderborg over Rhinen. Båten ligger i ro for natta.
Opphold i Mainz på formiddagen før turen går nedover på den flotteste strekningen av Rhinen. Vi passerer Rüdesheim og Bingen, flere borger blant store vinmarker på vei til St.Goarshausen. Her blir den tur opp på Loreleiklippen med fin utsikt utover elven. Kveldens middag blir på en gammel middelalderborg over Rhinen. Båten ligger i ro for natta.
Dag 4, torsdag 6.oktober: Cruise: St.Goarshausen - Rüdesheim - Nierstein
Vi går oppover Rhinen ved frokosttid. Vi tar et opphold i Rüdesheim og en tur gjennom vinmarkene i Rheingauregionen forbi Eltville og forbi Wiesbaden. Vi går ombord i Nierstein hvor båten venter på oss. Flott middag ombord.
Vi går oppover Rhinen ved frokosttid. Vi tar et opphold i Rüdesheim og en tur gjennom vinmarkene i Rheingauregionen forbi Eltville og forbi Wiesbaden. Vi går ombord i Nierstein hvor båten venter på oss. Flott middag ombord.
Dag 5, fredag 7.oktober: Cruise: Nierstein - Strasbourg, Strasbourg - Mannheim
Dagen benyttes i ro ombord og ankomst Strasbourg på ettermiddagen. Vi tar bussen nordover til Mannheim i Tyskland hvor det blir middag og overnatting på Maritim Parkhotel Mannheim.
Dagen benyttes i ro ombord og ankomst Strasbourg på ettermiddagen. Vi tar bussen nordover til Mannheim i Tyskland hvor det blir middag og overnatting på Maritim Parkhotel Mannheim.
Dag 6, lørdag 8.oktober: Heidelberg - Hamburg
Vi kjører nordover i Tyskland og ankommer Hamburg på ettermiddagen. Det blir en byrundtur før middag og overnatting på Leonardo Hotel Hamburg Stillhorn sør for byen.
Vi kjører nordover i Tyskland og ankommer Hamburg på ettermiddagen. Det blir en byrundtur før middag og overnatting på Leonardo Hotel Hamburg Stillhorn sør for byen.
Dag 7, søndag 9.oktober: Hamburg - Kiel / Oslo
På formiddagen kjører vi frem til Kiel og kl. 14.00 avreise med Color Lines ferje til Oslo. Middag ombord og overnatting i innvendig dobbeltlugar.
På formiddagen kjører vi frem til Kiel og kl. 14.00 avreise med Color Lines ferje til Oslo. Middag ombord og overnatting i innvendig dobbeltlugar.
Dag 8, mandag 10.oktober: Oslo - Trøndelag
Frokost før ankomst Oslo kl. 10.00. Middag på Alvdal og retur til Trøndelag på kvelden.
Frokost før ankomst Oslo kl. 10.00. Middag på Alvdal og retur til Trøndelag på kvelden.
8 DAGER
13.940,-
Turnr.: 64
Avreise:
Prisen inkluderer:
- Fly SAS Værnes - Frankfurt
- 3 hotellovernattinger
- 7 frokost
- 4 lunsj
- 8 middag
- Color Line Kiel - Oslo
- Utvendig lugar Kiel - Oslo: kr. 250,- p.p.
- Lugar på øvre dekk, Rhincruise: kr. 800,- p.p.
- Singellugar cruise: kr. 1.250,-
- Enkeltrom hotell: kr. 980,-